V Gra Miejska “Śladami Jana Papugi” (2012)

Cel projektu:

  1. promowanie Szczecina jako miasta z tradycjami marynistycznymi,
  2. zwiększenie ilości imprez o charakterze, kulturalnym o treści marynistycznej w Szczecinie,
  3. aktywizacja młodych szczecinian do poznawania marynistycznej historii miasta, w oryginalny i przystępny sposób,
  4. zaprezentowanie szczecińskiej literatury marynistycznej, mieszkańcom Szczecina.

Działania:

Stworzenie scenariusza gry; tworzenie projektów graficznych oraz ich produkcja; tworzenie panelu rejestracyjnego dla drużyn; działania promocyjne (stworzenie podstrony internetowej, rozpoczęcie kam-panii informacyjnej na portalu społecznościowym Facebook); reklamowanie imprezy poprzez umieszczanie banerów oraz rozsyłanie informacji na portalach internetowych zajmujących się szczecińskim życiem kulturalnym; rozsyłanie notatek prasowych do lokalnych mediów; umieszczenie reklamy na telebimie w centrum miasta na okres 7 dni; druk oraz rozprowadzenie plakatów; rekrutacja uczestników; przeprowadzenie gry miejskiej; sporządzenie raportu.

Czas realizacji: 1 czerwca – 13 lipca 2012 r. Zasięg: Regionalny (obszar miasta Szczecin).

Efekty:

• zrealizowanie 1 gry miejskiej, imprezy o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym,
• aktywne uczestnictwo w wydarzeniu 70 osób,
• promocja miasta Szczecin w obszarze kultury i marynistyki.

Budżet i sponsorzy:

 

Zebrane relacje z mediów:

Gra miejska w strugach deszczu

gra_miejska_deszcz_600

Uczesncy sobotniej gry miejskiej “Śladami Jana Papugi” wykazali się niezwykłą determinacją i wolą walki. Do zmagań stanęła nieco ponad połowa zgłoszonych ekip. Pogoda była niemal sztormowa, co teoretycznie wpisywało się w klimat gry, jednak zdecydowanie jej nie ułatwiało. Wszystkie drużyny jak i animatorzy byli radośnie przemoknięci do suchej nitki, co nie przeszkodziło graczom w rozwiązaniu szeregu zagadek. Najszybciej z nimi poradzili sobie członkowie drużyny KILL D-MOLL, którzy na metę przybiegli straszliwie zziajani ale niewątpliwie szczęśliwi – GRATULACJE! Oprócz splendoru zwycięzców czeka na nich 1200 PLN:)

papuga_finish_600

A teraz czas na spojlery! Drużyny, które zaliczyły niemal wszystkie punkty mogą sprawdzić jak poradziłyby sobie z rozszyfrowaniem kodu. Instrukcja poniżej:

“Zacznij od cyfry. Pierwsze są pierwsze, drugie są drugie a trzecie (jeżeli są) trzecie. Teraz przeczytaj od tyłu. Litery z punktów powinny ułożyć się w adres miejsca gdzie odbył się finał.”

Dziękujemy Gminie Miasto Szczecin za dofinansowanie projektu – bez wspardzia miasta gra nie mogłaby zaistnieć.

WAŻNE INFORMACJE DLA STARTUJĄCYCH:

-Start gry jest w Parku Żeromskiego za budynkiem PARK HOTEL
-Gra rozpocznie się o godzinie 11:00. Spóźnialscy znacznie zmniejszają swoją szansę na zwycięstwo!
-Poruszać należy się całą drużyną. Osoby na punktach kontrolnych będą wyrywkowo sprawdzać zgodność liczby członków drużyny z listą startową.
-Wszyscy uczestnicy otrzymają przypinki, które powinni mieć przypięte w widocznym miejscu przez cały okres trwania gry. Obsługa gry również będzie posiadać przypinki.
-Szczerze radzimy dowiedzieć się co nieco (jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście) o Janie Papudze. Nie jest to warunek niezbędny do ukończenia gry, ale może znacznie ułatwić zwycięstwo.
-Długopis będzie niezbędny – karta sama się nie wypełni;)
-Koniec gry planowany jest na godzinę 14:00 choć z uwagi na pewien element nieprzewidywalności, może ona ulec pewnym odchyleniom.
-Do przejścia będzie trasa o łącznej długości ok 8 kilometrów.

***************************************

Już dziś w Szczecinie pojawią się plakaty promujące naszą grę – wypatrujcie ich i jak najszybciej zapisujcie się do wspólnej zabawy. Zgłoszenia wysyłamy na adres: michal@robeko.com

Przypominamy jednocześnie, że gra jest współfinansowana przez Gminę Miasto Szczecin.

 

plakat_papuga_new_600

Aby rozgrzać się przed atrakcjami szykowanymi z okazji Dni Odry, zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej zabawy podczas naszej najnowszej gry miejskiej “Śladami Jana Papugi”. Przemierzając ulice, którymi tak chętnie przechadzał się ubrany w sandały i dunkry szczeciński pisarz-marynista oraz odwiedzając ważne dla niego i miasta miejsca, będziecie mogli spróbować zdobyć ukryte przez Jana Papugę zapiski o wielkiej wartości literackiej! Ale nie tylko wrażenia duchowe się liczą. Na wieść o możliwości odnalezienia nigdzie nie publikowanych zapisków jeden z wielbicieli zaproponował nagrodę w wysokości 1200 PLN, aby jeszcze bardziej zmotywować mieszkańców Szczecina do poszukiwań! Zbierajcie więc siły bo 14 lipca o godzienie 11:00 rozpocznie się wyjątkowa przygoda!

papuga_600_01

Aby zapoznać Was z postacią Jana Papugi mała anegdotka z życia wzięta:*

Pewnej nocy Jan Papuga, Franciszek Gil i szczeciński dziennikarz Tadeusz Sokół wracali przez miasto z jakiejś imprezy. Jak zwykle dyskutowali zażarcie. Każdy miał inne zdanie. Każdy głośno wykrzykiwał swoje racje. Doszło do kłótni. W tym momencie jak spod ziemi wyrósł przed nimi stróż porządku publicznego.
— Panowie zakłócają ciszę nocną. Poproszę o dokumenty.
Dokumenty? Czegoś takiego panowie przy sobie nie mieli. Poruszyło to pana dzielnicowego, ale zachowując jeszcze zimną krew zapytał:
— Nazwiska!
— Papuga.
— Gil.
— Sokół.
Tu już nie wytrzymał.  Zbladł ze złości i krzyknął:
— Co! Kpiny sobie z władzy ludowej urządzacie? Takie z was ptaszki? Posiedzicie w klatce, to wam przejdzie.
I niefortunni dyskutanci powędrowali do aresztu. Przesiedzieli do rana. Dopiero zaczęło się wydzwanianie, szukanie znajomych, ściąganie dokumentów. Jakież było zdziwienie milicjanta, kiedy okazało się, że zatrzymani rzeczywiście mają ptasie nazwiska: Papuga, Gil i Sokół.
Nocne spacery i dyskusje Franciszka Gila i Jana Papugi były znane w Szczecinie.

*Fragment książki “Życie przez kalkę” Joanny Osajdy. http://brp1.republika.pl/religiax.htm

 

 

Zamknij przybornik